klawiatura, telefon i słuchawki
Elektronika,  Technika,  Technologia

Technika w połowie dwudziestego wieku

W roku 1947 doszło do konstrukcji samolotu, który po raz pierwszy w historii przewyższał swa prędkością lotu, prędkość dźwięku. Wynalazek zrealizowany został przez naukowców – inżynierów techników ze Stanów Zjednoczonych i zapoczątkował on serię różnorodnych innychhttps://wedding-bee.pl/oferta/ ważnych przedsięwzięć w dziedzinie techniki.

kable
W roku 1949 nastąpiła konstrukcja zespołu atomowego, a dokładnie pięć lat później na terenie Związku Radzieckiego pojawiła się pierwsza elektrownia jądrowa. Warto również wrócić na moment do rocznika 1948, kiedy to przygotowane zostały podstawy kartografii i wszystko to nastąpiło dzięki i w oparciu o technikę. Wtedy także udało się skonstruować kserografię a jakieś sześć lat po tym wydarzeniu na rynek techniczny wkroczył pierwszy magnetowid. Od 1957 roku świat usłyszał o sztucznych satelitach i mowa tu oczywiście o sławetnym Sputniku dawnego ZSRR, który wypuszczony został na orbitę. Było to przełomowe i zapoczątkowało kompletnie inną erę w dziedzinie rozkwitu techniki.
W roku 1948 także miało miejsce ważne wydarzenie związane z dziedziną szeroko rozumianej techniki i jej rozwoju, a mianowicie chodzi o wynalazek w postaci tranzystora. Jakieś dziesięć lat po tym przygotowano precyzyjne układy scalone i tokorony sopot pociągnęło za sobą prawdziwą lawinę techniczno-technologiczną. Generalnie rzecz biorąc zaczął się czas komputeryzacji. Laser to kolejne nietypowe i innowacyjne jak na owe czasy odkrycie techniczne, które stanowiło efekt wnikliwej pracy Theodore Maimanna i datowane jest na rok 1960.
Autor: wiązanki pogrzebowe wilanów

Możliwość komentowania Technika w połowie dwudziestego wieku została wyłączona